تعمیرکاران آسانسور | هزینه تعمیرات آسانسور در تهران |

آموزش مستمر تعمیرات آسانسور و به روز رسانی اطلاعات قبلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هر تعمیرکار آسانسور باید مداما این به روز رسانی را انجام دهد. با توجه به این که قطعات آسانسور گسترده و پیچیده است داشتن اطلاعات کافی از عملکرد و وظایف تک تک قطعات آسانسور در تعمیرات آسانسور بسیار  کمک کننده است. باید دانست که تنوع آسانسور ها خود عاملی است که تعمیرات آسانسور و تشخیص خرابی را برای تعمیرکار آسانسور سخت تر می نماید. بسیاری از تعمیرکاران آسانسور، آسانسور های قدیمی را تعمیر کرده و توانایی به روز کردن دانش مهارت خود را ندارند.

تعمیرکاران آسانسور

تعمیر و نگهداری:

تعمیر و نگهداری آسانسور به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که باعث افزایش طول عمر مفید آسانسور و دیگر دستگاه ها می شود. تعمیر به موقع و نگهداری از آسانسور سبب کارکرد بهتر آن و دیرتر خراب شدنش می شود. اگر افراد در هر دستگاه آسانسور از قوانین ایمنی و ظرفیت ها پیروی کنند قطعا کمتر دستگاه آسانسور مورد استفاده آنها در معرض خرابی و تعمیرات قرار می گیرد. لذا باید توجه نمود که برای استفاده از هر سیستم و دستگاهی باید از اصول و قوانین آن ها پیروی کنیم تا شاهد فرسودگی زود هنگام آنان نباشیم. در غیر این صورت ضرر و زیان های فراوان و دردسر های زیادی را متحمل خواهیم شد.

تعمیرکاران آسانسور ، توضیحات

با توجه به این که آسانسور از قطعات مختلف و پیچیده ی بسیاری ساخته شده است، عیب یابی و رفع خرابی و تعمیر آن کار بسیار مشکلی است. بنابراین برای سرویس و تعمیر آسانسور از افراد باتجربه و متخصص برای رفع خرابی آسانسور کمک گرفت. بی شک سرویس کاران و تعمیرکاران متخصص در این زمینه با استفاده از تکنولوژی مدرن و دانش به روز خود می توانند به راحتی و سریع علت خرابی را پیدا نموده و آن را رفع کنند. تعمیرکاران آسانسور باید توانایی نصب و راه اندازی تمامی قطعات آسانسور را داشته و با تجربه و دانش تخصصی در زمینه آسانسور توانایی تعمیر آسانسور با توجه به مکانیزم هر آسانسور را داشته باشند.

هر چه تعمیرکار آسانسور از دانش و تجربه بیشتری برخوردار باشد با آرامش و اطمینان بیشتری به تعمیر آسانسور می پردازد. نکته قابل توجه در مورد تعمیرکاران آسانسور به روز بودن اطلاعات تعمیرکار با دانش روز آسانسور است. تکنولوژی نوین امروزه باعث شده آسانسور های جدید و مدرن به بازار عرضه شده و سرویسکار و تعمیرکار آسانسور آموزش لازم را در این زمینه ندیده باشند.  مجموعه رایا آسانسور با ایجاد کلاس های آموزش تعمیرات آسانسور برای تکنسین های فعال خود توانسته بهترین خدمات آسانسور را به مشتریان عزیز ارائه دهد.

تعمیرکاران آسانسور

تعمیرکاران آسانسور ، حفظ استاندارد

حفظ استاندارد آسانسور در تعمیرات بسیار حائز اهمیت است. زیرا آسانسوری که دارای استاندارد باشد، قابل اطمینان است. گاهی بر اثر حوادثی آسانسور از حالت استاندارد خارج شده و نیاز به بازبینی و بازرسی پیدا می کند. گاهی برخی از سرویس کاران و تعمیرکاران آسانسور به خاطر عدم توانایی در تعمیر تمامی قطعات با دستکاری آسانسور تمامی تنظیمات آن را بهم زده و با از بین بردن مدار ایمنی، آسانسور را از حالت استاندارد خارج می کنند. گاهی نیز به خاطر پرداخت هزینه کمتر، کارفرمایان با بکارگیری افراد غیر متخصص و بی تجربه در این امر، این اتفاق صورت می گیرد. پس باید سرویس و تعمیر آسانسور را به افراد کاردان و متخصص و البته باتجربه سپرد.

قبل از تعمیرات باید توجه داشت که تعمیرکاران آسانسور باید در کار های الکتریکال و مکانیکال آسانسور توانایی لازم و همچنین با انواع آسانسور ها و  نقشه های مرتبط با آنها آشنایی کامل داشته باشند. کنترل و برنامه ریزی منظم ، توانایی تشخیص خرابی و رفع نقص به موقع آن ،توان تصمیم گیری و حل درست و سریع مسایل و مشکلات به خصوص در شرایط خاص و… از دیگر مواردی است که یک تعمیرکار آسانسور باید آن را داشته باشد. تعمیرکاران آسانسور باید در تشخیص خطاهای مربوط به آسانسورو انجام خدمات آسانسور مهارت کافی داشته باشند. تشخیص اشتباه و کوتاهی کردن تعمیرکار ، در برخی موارد می تواند جان افراد استفاده کننده از آسانسور را به مخاطره بیندازد.

تعمیرکاران آسانسور

بخش های مهم در تعمیر آسانسور

به طوری کلی بخش های مهم در تعمیر آسانسور شامل سه بخش تعمیرات موتور گیربکس ،تعمیرات تابلو فرمان و تعمیرات کابین آسانسور می باشد. نکته مهم در این رابطه لرزش کابین آسانسور است که باید آن را جدی گرفت. منشا اصلی بسیاری از این لرزش ها را باید در گیربکس آسانسور بررسی نمود که ممکن است علت عمده آن نقص بلبرینگ ها و حلزونی داخل گیربکس  باشد.

دانش و تجربه در تعمیر آسانسور

داشتن تجربه در تعمیرات آسانسور از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا با تجربه کافی می توان سخت ترین تعمیرات را انجام داد. سرویس کاران و تعمیرکاران آسانسور باید همراه با دستاوردهای جدید، دانش خود را بالا برده و از تمامی فنون در تعمیر و نگهداری آسانسور اطلاع لازم را کسب نمایند. جالب است بدانید که یک تعمیرکار آسانسور ابتدا باید یک نصاب ماهر و حرفه ای باشد. پس در ابتدا باید در زمینه یادگیری نصب آسانسور کوشش نموده و بعد از کسب مهارت به تعمیر آسانسور بپردازد. می توان گفت تعمیرکاران آسانسوری که پروژه های نصب متعددی را تکمیل کرده اند و دارای تجربه عملیاتی می باشند بهتر و سریع تر خرابی آسانسور را تشخیص داده و آن را برطرف می نمایند. 

تعمیرکاران آسانسور

تعمیر موتور آسانسور

خرابی در موتور آسانسور به عنوان جزء اصلی و یکی از مهم ترین

قطعات آسانسور باید به طور اساسی مورد رسیدگی قرار گیرد.

موتور های آسانسور دارای توان های متفاوت، تنوع در کیفیت،

ابعاد، مکانیزم و مشخصه های فنی مختلف می باشند.

و در رنج های وسیعی دسته بندی می گردند.

تعمیر موتور آسانسور جزء اقدامات تخصصی و پیچیده در آسانسور به شمار می رود.

این فرایند مستلزم سال ها تجربه ،مهارت ، دقت و ممارست در زمینه آسانسور است.

تعمیر موتور آسانسور به گونه ای است که برخی از تعمیرکاران آسانسور ممکن است

قابلیت یادگیری تعمیر یک یا چند موتور آسانسور را داشته باشند.

اما قابلیت تعمیر کلیه موتور های آسانسور برای برخی از آنان امری سخت و پیچیده است.

باید دانست تعمیرات آسانسور اگر به موقع انجام نگیرد علاوه بر خسارات مالی

و به هم خوردن نظم مکانیزم آسانسور ، ممکن است خسارت های جانی نیز به همراه داشته باشد.

تعمیر موتور گیربکس آسانسور

یکی از بخش های  اصلی و مهم  موتور آسانسور گیربکس است. اکثر خرابی ها در موتور آسانسور در بخش گیربکس آسانسور است. تکان ها و لرزش های غیر متعارف در هنگام استارت و استپ موتور ، عاملی برای خرابی گبربکس موتور آسانسور است. در تعمیر موتور گیربکس آسانسور و برای تشخیص علت خرابی باید به لرزش های داخل کابین توجه ویژه نمود. باید به این نکته توجه داشت که: اگر این لرزش ها در زمانی اتفاق بیفتد که کابین در حال حرکت است ،علت عمده آن نقص را می توان در بلبرینگ ها و حلزونی داخل گیربکس بررسی نمود. البته این مسائل با باز شدن گیربکس

و تعویض بلبرینگ ها و تراشکاری حلزونی ها قابل حل بوده و برطرف می گردد. 

در برخی موارد اتفاق می افتد که ضربه های استارت و استپ شدید است.

در نتیجه به مرور زمان باعث خرد شدن گیربکس و جدا شدن آن از موتور می گردد.

در تعمیر موتور آسانسور و خرابی گیربکس بایستی سریعا کارشناسان فنی آسانسور را مطلع کرده

و هر گونه لرزش و صدا را با کارشناس فنی در میان گذاشت.

تعمیر و نگهداری آسانسور در تهران

تعمیر و نگهداری آسانسور در اکثر شهر های ایران توسط شرکت ها و نمایندگی های مختلف آسانسور به صورت حرفه ای صورت می پذیرد. استفاده کنندگان از آسانسور در تهران و شهر های اطراف نیز برای تعمیرات آسانسور به افراد متخصص و ماهر در این زمینه رجوع می کنند. جالب است بدانید که یکی از نمایندگی های آسانسور در تهران ، شرکت فنی مهندسی رایا آسانسور است که با بیش از دو دهه حضور موفق در صنعت آسانسور و پله برقی در حال حاضر با ایجاد واحد توانمند خدمات پس از فروش و نمایندگی فعال در مراکز استان ها دارای یکی از گسترده ترین خدمات می باشد. این شرکت با در اختیار داشتن تکنسین های مجرب و کارآزموده سرویس و تعمیرات انواع آسانسور را با رعایت نکات ایمنی و استاندارد به صورت حرفه ای و ماهرانه  در تهران و شهر های حومه به انجام می رساند. 

 

 

اشتراک گذاری