آسانسور گیرلس چیست | فروش موتور بدون گیربکس آسانسور

GEARLESS ELEVATOR

قیمت آسانسور گیرلس

آسانسور گیرلس

به طور معمول آسانسور گیرلس نوعی از آسانسور است. که برای طراحی آن از موتورهای بدون گیربکس استفاده می گردد. در این آسانسورها دور فلکه کششی توسط درایو کنترل سرعت کنترل می شود. و موتور آن ها از نوع آهنربای دائم است. این نوع از آسانسورها از مزایا و ویژگی هایی برخوردارند. که آن ها را متمایز از سایر آسانسورها می گرداند. استفاده از موتور بدون گیربکس در این آسانسورها وجه تمایز آن ها محسوب می شود. در موتورهای گیرلس به دلیل حذف گیربکس تکان ، لرزش و شوک حرکتی کمتری در کابین آسانسور مشاهده می شود. و به همین دلیل این نوع از آسانسورها از کیفیت حرکتی بهتری برخوردار هستند. ضمن این که نیازی به روغن کاری ندارند.

 

در این گونه از آسانسورها دور موتور  150 دور در دقیقه است. که تقریبا 10 درصد دور موتور یک موتور گیربکس دار است. از این رو میزان نویز و صدای آن ها نیز به مراتب کمتر است. و می توانند در مکان های پرتردد مانند مجتمع های تجاری ، اداری ، هتل ها ، مراکز خرید و… مورد استفاده قرار گیرند. 

 

بهترین آسانسور گیرلس

دلایل نصب و راه اندازی آسانسور گیرلس

معمولا در پروژه های مهم نصب و راه اندازی ، از آسانسور گیرلس استفاده می شود. این گونه از آسانسورها طوری طراحی می شوند. که می توانند در سرعت های بالا ، با کیفیت حرکتی مناسب ، نصب گردند. به واسطه استفاده از موتورهای گیرلس تلفات و خسارات ناشی از حوادث کاهش پیدا می کند. ضمن این که با حذف گیربکس ، راندمان و بازدهی این موتورها به شدت افزایش می یابد. و همین امر باعث بهبود عمکرد و کاهش هزینه های ساختمان در بلندمدت می شود.

به دلیل ابعاد کوچک و جمع و جور این موتورها قابلیت نصب در اندک فضای موتورخانه را دارند. ضمن این که آن ها را به صورت ، بدون موتورخانه نیز می توان مورد نصب قرار داد. گفتنی است : با استفاده از موتورهای گیرلس استهلاک قطعات کاهش می یابد. و در هزینه سرویس و نگهداری آسانسور نیز صرفه جویی می گردد. این گونه از موتورها طوری طراحی می شوند. که کمترین خسارت برای محیط زیست ایجاد می کنند.

بهترین آسانسور گیرلس
خرید آسانسور گیرلس

مزیت ها و ویژگی های آسانسور گیرلس

به طور متداول آسانسور گیرلس دارای مزایای بسیاری است. که آن را از بسیاری از آسانسورها متمایز می کند. این آسانسورها از راندمان و بازده بالایی برخوردار هستند. به طوری که راندمان و بازدهی آن ها بیش از 90 درصد است. همین امر باعث صرفه جویی و کاهش  مصرف انرژی در این آسانسورها می گردد. موتورهای گیرلس در ابعادی کوچک و جمع و جور طراحی می شوند. و می توان آن ها به صورت MR و MRL مورد نصب قرار داد. نصب و راه اندازی موتورهای گیرلس آسان و راحت است. روغن این گونه از موتورها دائمی است . و نیازی به روغن کاری ندارند. 

یکی از ویژگی های مهم این موتورها کارکرد و عملکرد مناسب در ساعات پرترافیک و پرتردد ساختمان است. دلیل آن هم کارکرد با دور موتور پایین است. این گونه از موتورها از قطعاتی مقاوم و با طول عمر بالا برخوردار هستند. ضمن این که با توجه دور پایین موتور نیازی به دستگاه خنک کننده ندارند. از طرف دیگر با توجه به حذف گیربکس در این گونه از موتورها ، از کیفیت حرکتی مناسبی برخوردار هستند. و فاقد هر گونه شوک ، لرزش و سر و صدا هستند. شما می توانید : با مراجعه به لینک موتور آسانسور گیرلس با قیمت و مشخصات فنی انواع موتورهای بدون گیربکس بیشتر آشنا شوید.

مشخصات موتور گیرلس

موتورهای گیرلس یک نوع موتور الکتریکی هستند که برای ایجاد حرکت در آسانسورهای پرترافیک و پرتردد مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

 • بازدهی بالا در حدود ۹۰ درصد: موتورهای گیرلس به دلیل بازدهی بالایی که دارند، انرژی الکتریکی را به حرکت کابین آسانسور تبدیل می‌کنند. و از انرژی بهینه‌تری برخوردارند.
 • حجم کوچک و بدون سر و صدا: این موتورها دارای طراحی کوچک و بدون نیاز به قطعات سر و صداگیر هستند که اجازه‌ی نصب آن‌ها در فضاهای محدود و حساس به صدا را می‌دهد.
 • ترمز دوبل با ایمنی بالا: موتورهای گیرلس دارای سیستم ترمز دوبل هستند. که ایمنی بالایی را ارتقاء می‌دهند. این ترمزها در صورت نیاز به توقف فوری کابین آسانسور از آن‌ها استفاده می‌کنند.
 • استانداردهای کنترل و حرکت عالی: این موتورها دارای قابلیت کنترل دقیق حرکت کابین آسانسور هستند و مطابق با استانداردهای صنعتی عمل می‌کنند.
 • گشتاور بالا در دورهای پایین: این موتورها دارای گشتاور بالا در دورهای پایین هستند. که امکان حرکت آسانسور در سرعت های پایین را فراهم می‌کند.
 • بار استاتیک بالا برای شفت اصلی و کابین‌های سنگین‌تر: این موتورها طراحی می شوند. تا بتوانند بار استاتیک بالایی را به طور مطمئن بلند کنند. این به امکان استفاده از آن‌ها در آسانسورهای دارای کابین‌های سنگین‌تر و بارهای سنگین اشاره دارد.
 • استفاده در آسانسورهای دارای موتورخانه و بدون موتورخانه: موتورهای گیرلس قابلیت نصب در آسانسورهای دارای موتورخانه و همچنین آسانسورهای بدون موتورخانه را دارا هستند، که از نظر نصب و نگهداری انعطاف بالایی را فراهم می‌کنند.

گفتنی است: در پاسخ به این سوال که آسانسور گیرلس چیست باید گفت به آسانسورهایی که در آن های از موتورهای بدون گیربکس استفاده می شود. آسانسورهای گیرلس گفته می شود.

پیشنهاد میشود: برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک موتور گیرلس سیکور ایتالیا نیز مراجعه نمایید.

آسانسور گیرلس چیست ،در بسیاری از پروژه های مهم نصب و راه اندازی آسانسور از موتورهای گیرلس استفاده می گردد.موتور های آسانسور گیرلس مزایای بهتری نسبت به موتورهای گیربکس دار دارند.از این رو در پروژه های مهم تر مورد استفاده قرار می گیرند.مجموعه فنی مهندسی رایا آسانسور به عنوان نمایندگی فروش برندهای مطرح موتور آسانسور عرضه کننده موتورهای گیربکس و گیرلس آسانسور به سراسر کشور است.

آسانسور گیرلس چیست

در پاسخ به این سوال که آسانسور گیرلس چیست . به آسانسورهایی که در آن ها از موتورهای بدون گیربکس استفاده می گردد. آسانسور گیرلس گفته می شود. باید به این نکته توجه نمود: این آسانسورها  بازدهی و راندمان بیشتری نسبت  به آسانسورهای گیربکس دار و آسانسورهای هیدرولیک دارند.از این رو در پروژه های مهم اداری ، تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند.باید دانست اندازه کوچک موتور باعث شده است امکان کوچک کردن موتورخانه برای سازندگان ساختمان وجود داشته باشد.  از نکاتی که در مورد این موتورها حائز اهمیت است امکان نصب به صورت بدون موتورخانه MRL است.                                   

آسانسور گیرلس چیست توضیحات

آسانسورهای گیرلس با داشتن راندمان بالا ، مصرف انرژی کمتری نسبت به موتورهای گیربکس دار دارند. و در پاسخ به این سوال که آسانسور گیرلس چیست : باید گفت در ساختار این آسانسورها از موتورهای بدون گیربکس استفاده می گردد. از نکاتی که در مورد موتورهای گیرلس حائز اهمیت است : این است که این موتورها طوری ساخته شده اند که نیاز کمتری به خدمات تعمیر و نگهداری دارند.از این رو در بلندمدت مقرون به صرفه اند.ابعاد کوچک این موتورها باعث شده است در جاهایی که فضای کافی برای ایجاد موتورخانه وجود ندارد مورد استفاده قرار گیرد. آسانسور گیرلس چیست

اجزا موتور و آسانسور گیرلس 

آسانسورهای گیرلس در پروژه های مهم تر نصب و راه اندازی کاربرد دارند. اجزای این موتورهای آسانسور شامل انکودر ، ترمز ، فلانژ ، یاتاقان ، جعبه ترمینال بدنه موتور ، روتور به همراه مگنت ها ، محافظ خروج سیم بکسل ها ، براکت ، یاتاقان ، شفت ، ورقه استاتور به همراه سیم پیچی ، فلکه کششی و سایر موارد است.برای این که بهتر بدانید آسانسور گیرلس چیست و با مزایای آن بیشتر آشنا شوید به ادامه مقاله توجه نمایید. مجموعه رایا علاوه بر فروش قطعات آسانسور به خدمات آسانسور بها داده است. و سرویس آسانسور شمال تهران را در اولویت قرار می دهد. آسانسور گیرلس چیست

مزایای موتور گیرلس آسانسور

موتورهای گیرلس آسانسور به دلیل حذف گیربکس دارای راندمان بالاتری نسبت به موتورهای گیربکس دار دارند.و لرزش کابین آسانسور در این آسانسورها مشاهده نمی گردد. ابعاد و وزن این موتورها کاهش یافته و در فضای کوچک موتورخانه امکان نصب دارند.از نکاتی که در مورد این موتورها حائز اهمیت است زمانی که در یک ساختمان امکان ایجاد موتورخانه وجود ندارد می توان به صورت MRL از آن ها بهره گرفت. این موتورها لرزش و صدای کمتری ایجاد می نمایند. علت آن حذف گیربکس، فلایویل و هندویل، حذف کوپلینگ و کاهش تعداد اجزاء دوار دور کم و کاهش تاثیر بالانس قطعات دوار و صدای بلبرینگ‌ها است. از دیگر مزایای این موتورها استهلاک کم و عدم نیاز به سرویس و نگهداری پر هزینه و زمان بر است. این امر باعث می گردد در بلند مدت مقرون به صرفه باشند. نکته ای دیگر در مورد این موتورها امکان استفاده آن در سرعت های بالا است. از این رو برای برج ها و ساختمان های مرتفع مناسب می باشند. در ادامه توضیحات بیشتری راجع به آسانسور گیرلس چیست در اختیار شما قرار می گیرد. مجموعه رایا آسانسور علاوه بر فروش انواع موتور آسانسور گیرلس و گیربکس فروش و عرضه سایر قطعات آسانسور به سراسر کشور را به انجام می رساند.این مجموعه موتور آسانسور گیرلس بلولایت و سایر قطعات مرتبط با یک پکیج آسانسور به بازار کشور عرضه می نماید. قیمت آسانسور گیرلس چیست

آسانسور گیرلس چیست

همانطور که گفته شد: در ساختار آسانسورهای گیرلس از موتورهای بدون گیربکس استفاده می گردد. و به همین دلیل است که در پاسخ به سوال آسانسور گیرلس چیست: از واژه ی بدون گیربکس استفاده می گردد. این گونه آسانسورها با حداقل لرزش کابین طوری طراحی شده اند که زمانی که افراد در داخل آسانسور قرار می گیرند.متوجه حرکت آسانسور نمی شوند.حذف گیربکس در این آسانسورها باعث شده است حداقل ۵۰% در مصرف انرژی الکتریکی صرفه جویی گردد.باید به این نکته توجه نمود گیرلس نسل جدید موتورها می باشد و از لحاظ حرکتی به هیچ عنوان قابل قیاس با موتورهای گیربکس دار نیستند. باید دانست این موتور ها به دلیل عدم استفاده از روغن، با محیط زیست سازگاری بسیار خوبی دارند.و از این رو جزء بهترین آسانسورها محسوب می گردند. این آسانسورها بدلیل بازدهی بسیار بالا، دارای برگشت پذیر ی بالائی نیز هستند و این خود از مزایای اصلی این آسانسورهاست. از نکاتی دیگر که در مورد این آسانسورها حائز اهمیت است به جهت حجم کم دستگاه محرکه، افزایش کارایی، نیاز به فضای محدود و حذف موتورخانه، نصب سریع آسانسور، و به حد اقل رساندن خدمات مربوط به تعمیر و نگهداری، آسانسور بسیار ایده آلی برای ساختمانها و مجتمع های پر ترافیک می باشد.

معایب آسانسور گیرلس چیست

این گونه آسانسورها  بهای بیشتری نسبت به آسانسورهای گیربکس دار دارند. به طوری که یک پکیج ترکیبی گیرلس تقریبا دو برابر یک آسانسور گیربکس دار است. متاسفانه در کشور اطمینان کافی از موجود بودن این موتورها وجود ندارد. و در بعضی از ماه های سال به دلیل وارداتی بودن ناموجود است. نبود تجربه و اطلاعات کافی در بین شرکت های آسانسور از دیگر معایب این آسانسورهاست. که باعث می شود: در شهرستان ها کمتر مورد استفاده قرار گیرند. با مراجعه به لینک تراول کابل آسانسور چیست با این قطعه پر مصرف در صنعت آسانسور بیشتر آشنا شوید.

نمایندگی برندهای مطرح موتور آسانسور

شرکت فنی مهندسی رایا آسانسور همواره سعی می کند. تا رسالت خود که ارائه خدمت به هم وطنان عزیز در سراسر کشور است را حفظ نماید. و با در اختیار گرفتن نمایندگی برندهای معتبر قطعات آسانسور ، در امر فروش قطعات به سراسر کشور گام های بلندی را بردارد.مجموعه را می کوشد به کیفیت ، گارانتی و خدمات پس از فروش اهمیت دهد. و باعث بهبود رضایتمندی مشتریان گردد. این مجموعه با برآورد صحیح هزینه سرویس آسانسور ، در امر خدمات آسانسور گام های بلندی بر می دارد. آسانسور گیرلس چیست

آسانسور روملس

نام دیگر آسانسورهای روملس آسانسور بدون موتور خانه است.در این مدل از آسانسور از موتوری بسیار کوچک اما قدرتمند استفاده می شود.این موتور گیرلس با روش MRL به داخل چاهک آسانسور منتقل می شود. و نیاز به موتورخانه ندارد. و حداقل فضای ممکنه را اشغال می کند، در حالی که آسانسورهای قدیمی معمولا یک موتورخانه آسانسور در بالاترین نقطه ی چاه و یا پایین ترین نفطه ی چاه برای نصب موتور گیربکس آسانسور و تابلو فرمان ، گاورنر و متعلقات لازم دارد.و در پاسخ به این سوال که آسانسور گیرلس چیست می توان این آسانسور را تقریبا مشابه دانست.شما می توانید : با مراجعه به لینک فروش موتور آسانسور با قیمت و مشخصات فنی موتورهای آسانسور بیشتر آشنا شوید.  

تفاوت موتورگیربکس و گیرلس

 • موتوهای بدون گیربکس از راندمان و بازده بالاتری نسبت به موتورهای گیربکس برخوردارند.
 • حجم این مدل از موتورها کوچک و نیاز به فضای کمتری در موتورخانه دارند.
 • موتور گیرلس آسانسور نیاز به روغن کاری ندارد ولی گیربکس نیاز به روغن کاری مرتب دارد.
 • ساختارموتورهای گیرلس طوری است.که داغ نمی کند.و در شرایط مختلف باعث توقف کار موتور نمی شود.
یکی از بهترین برندهای موتور بدون گیربکس ، موتور گیرلس زیلابگ آلمان است.  
اشتراک گذاری