آموزش سرویس و نگهداری آسانسور | نصب آسانسور در تهران |

آموزش سرویس و نگهداری آسانسور | قیمت سرویس آسانسور در تهران | نصب و تعمیر انواع آسانسور در تهران | سرویس و نگهداری آسانسور در تهران

یکی از بخش های مهم پیشرفت در خدمات رسانی آسانسور، آموزش سرویس و نگهداری آسانسور است که باید تحت نظر متخصصین با تجربه انجام شود.

آموزش سرویس و نگهداری منظم آسانسور

هیچ سیستم و یا مکانیزمی وجود ندارد که نیازمند به سرویس و نگهداری و بازبینی دوره ای نباشد به خصوص وسایلی که ایمنی در آن ها نقش بسیار ویژه ای دارد و نقص در عملکرد آن ها باعث به وجود آمدن خطرات جانی میگردد .آموزش سرویس دوره ای نقش تعیین کننده ای در مکانیزم آسانسور خواهد داشت.مطمئنا با سرویس منظم آسانسور می توان شاهد عملکرد خوب آسانسور بود. سرویس منظم و به موقع آسانسور باعث می شود از فرسودگی زود هنگام آسانسور و قطعات آن جلوگیری شود.در مقابل اگر آسانسور به موقع سرویس نشود قطعات آن نیاز به تعمیر و گاها نیاز به تعویض پیدا می کنند.

با داشتن قرارداد سرویس و نگهداری سالانه آسانسور بسیاری از مشکلات آسانسور به حداقل می رسد.

آموزش سرویس و نگهداری آسانسور و نقش تعمیرکار

افراد با شرکت در کلاس های آموزش سرویس و نگهداری آسانسور از چگونگی عمل سرویس و تعمیر انواع آسانسور مطلع می شوند. این آموزش ها باعث ترویج فرهنگ استفاده صحیح از آسانسور می شود. برخی از ساکنین و مدیران ساختمان ها متاسفانه مراقبت های دوره ای آسانسور را جدی نمی گیرند در این صورت اهالی ساختمان ها بسیار متضرر شده و به ناچار باید دردسر های بیشماری را متحمل شوند. تعمیر کار آسانسور باید برای نصب و راه اندازی انواع آسانسور تخصص و دانش کافی را داشته باشد. تعمیرکارانی که پروژه های نصب متعددی را تکمیل کرده اند و دارای تجربه عملیاتی می باشند بهتر و سریع تر خرابی آسانسور را تشخیص داده و آن را برطرف می نمایند. در واقع یک تعمیرکار آسانسور باید ابتدا نصاب حرفه ای باشد.

سرویس کاران آسانسور باید دانش خود را مطابق با تکنولوژی مدرن بروز کنند و دائم در حال تحقیق در رابطه با چگونگی عملکرد انواع آسانسور و قطعات آن باشند. و در ضمن کار باید حتما نکات ایمنی را رعایت کنند.

همچنین باید از خلاقیت خود در تعمیرات استفتده کند. تجربه و مهارت باعث اطمینان خاطر تعمیرکار و کارفرما می شود.

آموزش سرویس و نگهداری آسانسور

مهمترین بخش های تعمیر آسانسور

سه بخش مهم در تعمیر آسانسور عبارت اند از:

تعمیرات موتور گیربکس 

تعمیرات تابلو فرمان 

تعمیرات کابین آسانسور

اگر افراد در زمانی که کابین در حال حرکت است لرزشی احساس کنند باید با سرویس کاران در میان بگذارند تا در رفع نقص آن سریعا عمل کنند.

در این حالت ممکن است بلبرینگ ها و حلزونی داخل گیربکس دچار مشکل شده باشند.

مجموعه رایا خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور غرب تهران و سایر مناطق را در دست داشته و گام ها مطلوبی را در این زمینه برداشته است.

آموزش سرویس و نگهداری آسانسور

آموزش سرویس و نگهداری انواع آسانسور

آسانسور ها دارای انواع مختلفی هستند. برای تعمیر هر نوع از آسانسور ها مهارت خاصی لازم است. ونیاز به آموزش دارد. گاهی پیش می آید که یک تعمیرکار با عملکرد آسانسور های کششی آشنایی داشته ،اما با مکانیزم آسانسور های هیدرولیک کمتر آشنایی دارد. در حقیقت باید برای سرویس هر آسانسور آموزش خاصی در نظر گرفت.تا برای سرویس هر آسانسور از سرویس کاران مدل همان دستگاه کمک گرفت. تا با سرعت بیشتری سرویس انجام شود.

نصب و تعمیر انواع آسانسور

ایجاد مشکلات در آسانسور

گاهی بعضی از افراد با شیطنت قطعات آسانسور را دستکاری کرده و باعث خرابی در آن می شوند. در بعضی مواقع نیز افراد بیشتر از حد ظرفیت آسانسور از آن استفاده می کنند. مثلا برای جابجایی وسایل سنگین از آسانسور کمک می گیرند که این کار بسیار آسیب رسان است. در هر گونه خرابی آسانسور اطلاع رسانی به موقع مسئول سرویس و نگهداری آسانسور امری ضروری است. در صورتی که به موقع تشخیص علت خرابی انجام نگیرد ممکن است عملکرد دیگر قطعات آسانسور دچار اخلال گردیده

و منجر به وارد آمدن خسارات سنگین به آسانسور گردد.

آموزش سرویس و نگهداری آسانسور

یکی دیگر از دلایل خرابی آسانسور ها نصب غیر اصولی قطعات آسانسور در سر پروژه می باشد که یا خوب در جای خود نصب نشده اند و یا خوب تنظیم نگردیده اند بعضی از نصاب های آسانسور به شدت برای اتمام کار عجله می کنند که همین دلیل نداشتن تمرکز کافی برای نصب یک آسانسور است.در اینجا آموزش سرویس و نگهداری آسانسور بسیار پر اهمیت است.

چند نمونه از استفاده های اشتباه از آسانسور:

استفاده از آسانسور به عنوان وسیله برای جابه جایی وسیله های ساختمان (اسباب کشی)

استفاده کودکان از آسانسور برای بازی

استفاده بیش از ظرفیت آسانسور

زدن شستی آسانسور در صورتی که فرمان گرفته است و فایده ای ندارد

کشیدن درب قبل از اینکه آسانسور بیاید و …

آموزش سرویس و نگهداری آسانسور

شرکت تعمیر آسانسور در تهران

شرکت فنی مهندسی رایا آسانسور متشکل از سرویس کاران مجرب و آموزش دیده است که با تمام تجهیزات در تهران و شهرستان های حومه آمادگی ارائه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور در اسرع وقت را دارد. این مجموعه با داشتن فروشگاه قطعات آسانسور می تواند به صورت شبانه روزی حتی در ایام تعطیل خدمات نگهداری و تعمیر و جنرال سرویس را انجام دهد.این مجموعه در فروش آسانسور نیز اقدامات شایانی را انجام داده است.

آموزش سرویس و نگهداری آسانسور بسیار مهم و مستلزم صرف زمان برای یادگیری است.

آموزش سرویس و نگهداری آسانسور

برخی از خدمات دیگر این شرکت:

1.سرویس و نگهداری آسانسور مطابق با استاندارد بین المللی آسانسور

2.ارائه چک لیست سرویس و نگهداری به مدیریت ساختمان به صورت ادواری

3.اجرای جنرال سرویس در ابتدای قرارداد آسانسور

4.گارانتی یکساله قطعات نصب شده در سرویس و نگهداری آسانسور

5.اجرای تعمیرات ادواری توسط پرسنل متخصص و با تجریه شرکت رایا

6.ارائه خدمات پشتیبانی تمام وقت از طریق وب سایت رسمی شرکت

7.ارائه خدمات به ساختمان های خاص و پر ترافیک

8.ارائه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور به صورت منظم و به موقع

9.رفع تضمینی انواع خرابی که دیگر خدمات دهنده های آسانسور از انجام آن سر باز میزنند.

اشتراک گذاری