تعمیرات آسانسور در کرج
تعمیرات آسانسور در کرج | تعمیر و نگهداری قطعات آسانسور |

برای تعمیرات و سرویس کاری آسانسور حتما باید از افراد متخصص در این زمینه کمک گرفت. سرویس به موقع آسانسور باعث می شود تا دیرتر در معرض فرسودگی  و تعمیرات قرار گیرد و طول عمر بیشتری داشته باشد. نمایندگی رایا آسانسور با تعمیرات آسانسور در کرج توانسته است امنیت جانی و روانی استفاده کنندگان از این وسیله را به خوبی تامین کند.

تعمیرات آسانسور در کرج

تعمیر و نگهداری به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که باعث افزایش طول عمر مفید آسانسور و دیگر دستگاه ها می شود. تعمیر به موقع و نگهداری از آسانسور سبب کارکرد بهتر آن و دیرتر خراب شدنش می شود. اگر افراد در هر دستگاه آسانسور از قوانین ایمنی و ظرفیت ها پیروی کنند قطعا کمتر دستگاه آسانسور مورد استفاده آنها در معرض خرابی و تعمیرات قرار می گیرد. لذا باید توجه نمود که برای استفاده از هر سیستم و دستگاهی باید از اصول و قوانین آن ها پیروی کنیم تا شاهد فرسودگی زود هنگام آنان نباشیم. در غیر اینصورت ضرر و زیان های فراوان و دردسر های زیادی را متحمل خواهیم شد.

یک نصاب یا سرویس کار ماهر باید در زمان عیب یابی  و تعمیرات موارد زیادی را چک کند که تمامی این موارد در چک لیست عیب یابی و سرویس کاری آسانسور به طور کامل قید شده است.

تعمیرات آسانسور در کرج

تعمیرات آسانسور در کرج توضیحات

تعمیرات آسانسور در اکثر شهر های ایران توسط شرکت ها و نمایندگی های مختلف آسانسور به صورت حرفه ای یا غیر حرفه ای صورت می پذیرد. استفاده کنندگان از آسانسور در تهران و شهر های اطراف نیز برای تعمیرات آسانسور به افراد متخصص و ماهر در این زمینه رجوع می کنند. جالب است بدانید که یکی از نمایندگی های آسانسور در تهران ، شرکت فنی مهندسی رایا آسانسور است که با بیش از دو دهه حضور موفق در صنعت آسانسور و پله برقی در حال حاضر با ایجاد واحد توانمند خدمات پس از فروش و نمایندگی فعال در مراکز استان ها دارای یکی از گسترده ترین خدمات می باشد. این شرکت با در اختیار داشتن تکنسین های مجرب و کارآزموده سرویس و تعمیرات انواع آسانسور را با رعایت نکات ایمنی و استاندارد به صورت حرفه ای و ماهرانه به انجام می رساند.

تعمیرات آسانسور در کرج

قطعات مهم در تعمیرات آسانسور

قطعاتی که در تعمیرات آسانسور باید به آن ها توجه نمود عبارت اند از :

موتور:

این قطعه قلب و مرکز آسانسور است. عموما اشکالات در موتور آسانسور در بخش گیربکس آسانسور است. لرزش های مداوم کابین یکی از عوامل خرابی موتور و گیربکس می باشد.

گیربکس:

عمده ایرادات اصلی در این قسمت لرزش های بیش از حد معمول در هنگام استارت و استپ می باشد که دلیل اصلی این لرزش از لقی گیربکس آسانسور نشات می گیرد.

تابلو فرمان:

در این بخش عمده ایرادات به دلیل فرسودگی و استهلاک قطعات مورد استفاده در تابلو فرمان می باشد. در این مورد می توان به مثال هایی از قبیل ورود و خروج ولتاژ و آمپر نامناسب از داخل قطعات تابلو فرمان که منجر به فرسودگی و ضعیف شدن قطعات داخل تابلو می شود اشاره نمود.

کابین:

عمده ایرادات به صورت لرزش های شدید در کابین احساس می شود. که معمولا این گونه نقص ها از بلبرینگ ها و حلزونی داخل گیربکس می تواند باشد.

درب:

خرابی در درب ها ممکن است از کفشک ها یا کنتاکت ها یا لولاها نشأت بگیرد. که این بخاطر استفاده نادرست از درب ها می باشد.

تعمیرات و سرویس کاری آسانسور

تعمیرات آسانسور در کرج ، نکات مهم

یکی از نکاتی که حائز اهمیت است آموزش مستمر تعمیرات آسانسور و به روز رسانی اطلاعات قبلی است. که هر تعمیر کار آسانسور باید مداما این به روز رسانی را انجام دهد. نکته ی دیگر اینکه با توجه به این که قطعات آسانسور گسترده و پیچیده است داشتن اطلاعات کافی از عملکرد و وظایف تک تک قطعات آسانسور در تعمیرات آسانسور بسیار  کمک کننده است. باید دانست که تنوع آسانسورها خود عاملی است که تعمیرات آسانسور و تشخیص خرابی را برای تعمیر کار آسانسور سخت تر می نماید. بسیاری از تعمیرکاران آسانسور، آسانسور های قدیمی را تعمیر کرده و توانایی به روز کردن دانش مهارت خود را ندارند.

تعمیرات آسانسور در کرج ، وظایف تعمیر کار

تعمیر کار آسانسور باید در کارهای الکتریکال و مکانیکال آسانسور توانایی لازم را داشته باشد. و با انواع آسانسورها و نقشه های مرتبط با آنها آشنایی کامل داشته باشد. کنترل و برنامه ریزی منظم ، توانایی تشخیص خرابی و رفع نقص به موقع آن ،توان تصمیم گیری و حل درست و سریع مسایل و مشکلات به خصوص در شرایط خاص و… از دیگر مواردی است که یک تعمیرکار آسانسور باید آن را داشته باشد. تعمیر کار آسانسور باید در تشخیص خطاهای مربوط به آسانسور مهارت داشته باشد. تشخیص اشتباه و کوتاهی کردن تعمیر کار ، در برخی موارد می تواند جان افراد استفاده کننده از آسانسور را به مخاطره بیندازد.

خدمات آسانسور شامل سرویس و نگهداری آسانسور ، تعمیر موتور آسانسور و سایر موارد از اهمیت بالایی برخوردار است.

باید دانست این خدمات از سوی چه شرکتی و با چه سابقه ای ارائه می گردد.

تعمیرات و سرویس کاری آسانسور

عوامل مؤثر در خرابی آسانسور

1- جلوگیری از بسته شدن درب ها توسط افراد

2- کشیدن درب قبل از رسیدن کابین به طبقه

3- وارد کردن ضربه به درب ها و کف آسانسور

4- توجه نکردن به صداها و لرزش های غیر عادی و صداهای هشدار دهنده

5- توجه نکردن به ظرفیت آسانسور و حمل بار های سنگین ( مخصوصا در اسباب کشی ها )

6- استفاده کودکان از آسانسور برای بازی

7- فرسوده و قدیمی بودن قطعات

8- استهلاک قطعات بر اساس نصب غیر اصولی

9- نداشتن سرویس منظم در سرویس کاری اسانسور

10- نداشتن تخصص کافی تعمیر کار

11- خرابی در برد تابلو فرمان و برد درب آسانسور

تعمیرات آسانسور در کرج

شرکت فنی مهندسی رایا آسانسور

شرکت رایا آسانسور با نصب قطعات با کیفیت و مرغوب از فرسودگی زودهنگام آسانسور های شما جلوگیری می کند. همچنین با استفاده از امکانات روز و دانش تخصصی در زمینه آسانسور ، در کلیه خدمات آسانسور به ویژه تعمیر آسانسور در تهران ،

فعالیت گسترده ای داشته و برای بهبود سطح کیفی خدمات کوشا می باشد.

حفظ ایمنی و پی روی از استاندارد ها در همه ی بخش ها و

رعایت حقوق مشتریان و ارائه قیمت های مناسب، از رموز موفقیت این شرکت در طول فعالیت خود بوده است.

بهترین و کامل ترین تعمیرات و سرویس کاری آسانسور را با رایا آسانسور تجربه کنید.

این مجوعه 24 ساعته در حال پاسخگویی و خدمات رسانی بی وقفه است.

مجموعه رایا با اولویت قرار دادن خدمات ، توانسته است در تعمیر و نگهداری آسانسور و سایر خدمات رضایتمندی مطلوبی کسب نماید.علاوه بر خدمات در فروش قطعات آسانسور ، نحوه انتخاب ، مشخصات موتور آسانسور و سایر موارد اطلاعات مفیدی برای افراد بدست آورده است.

 

اشتراک گذاری