مجموعه فنی مهندسی
شرکت آسانسور | نمایندگی نصب و تعمیرات آسانسور |

شرکت آسانسور | فروش انواع قطعات آسانسور | نمایندگی نصب و تعمیر آسانسور | خدمات و سرویس آسانسور |

اولین کارخانه و شرکت آسانسور سازی ایران با نام ایران شیندلر در شهر صنعتی البرز قزوین در سال 1350 شروع به کار کرد. از شرکت آسانسور سازی ایران شیندلر به عنوان مادر صنعت نوین آسانسور در ایران می توان یاد کرد.

شرکت آسانسور

آسانسور

آسانسور اتاقک متحرکی است که افراد به وسیله آن از طبقه ای به طبقه ی دیگر (بالا و پایین) می روند.به عبارت دیگر یکی از تجهیزات حمل و نقل عمودی است که جابجایی مردم یا کالا بین طبقات را آسان می بخشد. در یک دانشنامه قدیمی آمده است که ویتروس معمار رومی 26 سال قبل از میلاد خبر از وجود وسیله ای که از آن برای جابجایی وسایل و ابزار بنایی استفاده می شده آورده است. اولین آسانسور ها به شکل قرقره ای اختراع شدند. در سال های بعد دانشمندان برای پیشرفت در این صنعت از مراحل بسیار دشواری گذر کردند. امروزه با پیشرفت علم و فناوری در زمینه آسانسور حمل و نقل عمودی نیز توسعه سریع و چشمگیری یافته است.

شرکت آسانسور توضیحات

شرکت های آسانسور مختلفی در سراسر دنیا مشغول به کار هستند و محصولات مختلف خود را در زمینه آسانسور در طرح ها و برند های مختلف تولید و توزیع می کنند. در ایران نیز شرکت های مختلفی با برند های گوناگون محصولات خود را به فروش می رسانند. در کشور ما نمایندگی های متعددی از محصولات و برند های مختلف شرکت های خارجی نیز در حال فعالیت می باشند. در صنعت نصب و تعمیر آسانسور در تهران  از مارک های معتبر متنوعی از محصولات مربوط به آسانسور استفاده می شود. معمولا کیفیت محصولات وارداتی بیشتر و از نظر اقتصادی نیز قیمت آن ها بالاتر است.

در طول تاریخ صنعت آسانسور متخصصین و کارشناسان در این زمینه با بکار بردن فناوری و تکنولوژی مدرن تلاش نمودند تا سطح کیفی و ایمنی و حفاظت در نصب و راه اندازی آسانسور را بالا ببرند. این موضوع حس رقابت را در بین شرکت های مختلف دنیا شکوفا کرد. کارشناسان و متخصصین شرکت های مختلف تلاش می کنند تا در بازار صنعت آسانسور بالاترین امتیاز را به خود اختصاص دهند و همواره برای حفظ رتبه و مقام خود در بازار کشور های مختلف می کوشند.

یعنی از صفر تا صد فعالیت دیگر شرکت ها تحقیق به عمل آورده و با یک برنامه ریزی تاثیر گزار در تمام مراحل فعالیت شرکت خود از دانش نوین بهره برده تا جایگاه مطلوبی را در بازار های سراسر دنیا کسب کنند.

شرکت آسانسور

تاریخچه ورود شرکت آسانسور های خارجی به ایران

تاریخ ورود صنعت آسانسور در کشور ایران به حدود 90 سال پیش برمی گردد.

عمل نصب اولین آسانسور ها در ایران توسط متخصصین خارجی صورت گرفت.

این آسانسور ها بصورت آسانسور های الکتریکی امروزی نبودند و در واقع اولین آسانسور های الکتریکی به شکل امروزی از حدود 60 سال پیش وارد ایران شد. دوران رشد نصب آسانسور های الکتریکی در ایران از سال 1335 به سرعت رونق گرفت.

آسانسور ها کامل و بسته‌بندی شده از خارج از کشور به ایران وارد می شد.

اما به تدریج شرکت‌ های ایرانی فروش و نصب و سرویس و نگهداری آسانسور در ایران بوجود آمدند و در سال 1345 اولین کارگاه تولید در و کابین آسانسور توسط اوکسن الکسانی ، با کپی‌ برداری از روی در و کابین های شرکت‌ های اروپایی بوجود آمد. با گسترش جمعیت در شهر های بزگ به دستور دولت، صنعت ساختمان سازی و شهرک سازی و ساخت آپارتمان های بزرگ، به سرعت رونق گرفت. که این امر باعث به وجود آمدن نیاز بسیار زیادی به تولید مستقیم کلیه قطعات آسانسور در ایران شد.

شرکت آسانسور

نصب آسانسور در ایران 

گفته شده است که اولین آسانسور ها در پالایشگاه آبادان در دوران حکومت احمد شاه قاجار نصب شده‌ است. اما آنچه مسلم و قابل بررسی است اولین آسانسور ها در ساختمان‌ هایی که در زمان پهلوی اول ساخته شده‌ است نصب شده و در ساختمان‌ های اطراف میدان امام خمینی  مثل باشگاه افسران ستاد ارتش، کتابخانه ملی آثار آن وجود دارد و بسیاری از آن‌ها توسط کارشناسان خارجی و به کمک نسل اول متخصصین صنعت آسانسور ایران نصب و راه اندازی شده‌ است.

در سال ۱۳۵۰ کلنگ ساخت اولین کارخانه و شرکت آسانسور سازی ایران با نام ایران شیندلر، در زمینی به مساحت چهل هزار متر مربع واقع در شهر صنعتی البرز قزوین به زمینی زده شد. این کارخانه تحت لیسانس شیندلر سوئیس در سال 1353 به بهره برداری رسید. به طور هم زمان نیز کارخانه ای با نام تسلا ایران شروع به ساخت قطعات آسانسور نمود. در واقع از شرکت آسانسور سازی ایران شیندلر به عنوان مادر صنعت نوین آسانسور در ایران می توان یاد کرد.

شرکت آسانسور

تاسیس دیگر شرکت های آسانسور در ایران

کارخانه آسانسوری در ابهر تحت لیسانس هاوس هان آلمان در سال 1354 تاسیس شد.

شرکت دیگری نیز از کشور آمریکا که اوتیس نام داشت قطعه زمینی در شهر ساوه برای تاسیس کارخانه خریداری نمود. در شهر رشت نیز کارخانه تولیدی ایران امباربا در سال 1355 تاسیس و شروع به تولید آسانسور تحت لیسانس اسپانیا کرد. به جز این شرکت ها، حدود سی شرکت دیگر در فروش، نصب و راه اندازی انواع آسانسور هم در ایران تا سال 1357 مشغول به کار شدند.

در زمان جنگ تحمیلی در صنعت آسانسور در ایران مشکلاتی پیش آمد.

به علت تحریم ها واردات آسانسور به کشور با مشکل روبرو شد.

این موضوع نتوانست متخصصین ایرانی را ناامید کند.

بلکه با همت و تلاش بی وقفه خود توانستند تولید انواع قطعات آسانسور در ایران را راه اندازی کنند.

شرکت آسانسور

آشنایی با 5 شرکت آسانسور برتر جهان

1- Otis :

شرکت Otis در سال 1853 تاسیس شد و قدیمی ترین شرکت تولید آسانسور در تمام دوران است.

این شرکت چند ملیتی بالاترین و مشهور ترین تولیدی آسانسور در حال حاضر است.

برج ایفل، برج خلیفه، برج CN، مرکز تجارت جهانی، ساختمان امپایر استیت برخی از مشتریان اصلی این شرکت می باشند.

2- Mitsubishi Electric :

این شرکت مدرن در سال 1921 در توکیوی ژاپن تاسیس شد.

این شرکت رکورددار جهانی قوی ترین سرویس دهی آسانسور است. میتسوبیشی الکتریک یکی از شعبه های اصلی و مشهور گروه شرکت های میتسوبیشی است.

این شرکت در تولید آسان ترین و سریع ترین آسانسورهای دو طبقه ای جهان است.

3- Schindler :

این شرکت قدیمی یک میلیارد دلاری در سال 1874 میلادی در سوئیس تاسیس شد، اما دفتر مرکزی خود را به نیوجرسی در ایالت متحده آمریکا منتقل کرد.

درآمد این شرکت چند ملیتی به 9/72 میلیارد دلار درسال می رسد.

4- Kone :

این شرکت 107 ساله در هلسینکی فنلاند تاسیس شد. چهار شرکت مورد تایید کونه در سراسر دنیا وجود دارند که به تولید آسانسور می پردازند و 9/43 میلیارد دلار از این شرکت ها کسب درآمد می نماید.

این شرکت راه حل های عالی برای مشکلات پیچیده مهندسی ارائه می دهد.

5- Thyseen Krupp :

این شرکت در 17 مارس 1999 تاسیس شده ، یعنی 19 ساله می باشد. این شرکت چند ملیتی در مقیاس چشم گیری از لحاظ اقتصادی و وسعت رشد داشته است.

در حال حاضر تنها در اسپانیا در امد 1/6 میلیارد دلاری کسب می کند زیرا بیشتر تولید آسانسور این شرکت در اسپانیا است. جمعا درآمد خالص این شرکت 8/02 میلیارد دلار است.

شرکت آسانسور

مجموعه فنی مهندسی رایا آسانسور با سابقه 25 سال تجربه:

شرکت رایا آسانسور با نمایندگی نصب و تعمیر آسانسور فعال در مراکز استان ها،دارای یکی از گسترده ترین خدمات می باشد.که در طی این مدت با تعدادی از انبوه سازان و ارگان ها همکاری داشته است.این مجموعه با بکارگیری کادر مجرب و کاملا کار آزموده در بخش های مختلف فروش،نصب و خدمات پس از فروش همواره در افزایش سطح کیفی محصولات در تلاش است.

موضوعی که باعث افتخار این مجموعه می باشد،حفظ کیفیت و ایمنی و ارائه قیمت مطلوب محصولاتی با برند های متنوع و بسیار معتبر در سراسر کشور می باشد.جالب تر اینکه تیم پشتیبان نمایندگی نصب و تعمیر آسانسور شرکت رایا آسانسور ،با پاسخگویی تلفنی و فنی به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی و هم از طریق وبسایت در خدمت شماست.

مجموعه رایا آسانسور در کنار خدمات تعمیر موتور گیربکس ، قیمت روز انواع موتور آسانسور مانند قیمت موتور آسانسور بهران را در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهد.

از دیگر شرکت های آسانسور معتبر جهان می توان به :

Fujitec ( تاسیس: در سال 1948 در اوزاکای ژاپن )

با درآمد 1/5 میلیار دلار ،

Dover ( تاسیس: درسال 1955 )

که امروزه تحت نام Rotary Lifts ، با درآمد خالص 775 میلیون دلار فعالیت می کند،

Hitachi ( تاسیس: سال 1924 در توکیوی ژاپن )

با درآمد 116 میلیون دلار ،

و Express Lift (تاسیس: در سال 1917 در بریتانیا )

که همچنان به عنوان زیر مجموعه شرکت Otis در حال فعالیت است اشاره کرد.

 

 

اشتراک گذاری