کابین آسانسور
کابین آسانسور |لیست قیمت کابین آسانسور

کابین آسانسور یکی از اصلی ترین قطعات آسانسور محسوب می گردد.که در بخش مکانیکال آسانسور مورد نصب و راه اندازی قرار می گیرد.این قطعه از آسانسور دارای انواع مختلفی است.و در طرح ها و ابعاد مختلف ساخته می گردد.در ساخت این قطعه سلیقه مشتریان از اهمیت بالایی برخوردار است.مجموعه فنی مهندسی رایا آسانسور با داشتن واحد کابین مجزا ساخت این قطعه از آسانسور با انواع طرح ها و مدل ها را در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهد.

کابین آسانسور

کابین آسانسور به چارچوب جان پناهی گفته میشود که در داخل چاهک آسانسور به حرکت در می آید .کابین نسبت به ظرفیت افراد استفاده کننده و متناسب با ترافیک طبقات محاسبه میگردد. و ارتفاع آن نیز از 190 سانتی متر به بالا و کابین با سقف بلند که ارتفاع آن بیش از دو متر میباشد تقسیم میگردد.باید به این نکته توجع نمود این قطعه از آسانسور یک پنجم بهای تمام شده یک پک آسانسور را دارد.پس بایستی در خرید آن دقت کرد.این قطعه به همراه موتور آسانسور ، تابلو فرمان ، ریل و درب آسانسور اصلی ترین قطعات آسانسور محسوب می شوند.و اکثر مشتریان با توجه به این قطعات پکیج مناسب خود را انتخاب می نمایند.

کارخانه کابین آسانسور

انواع کابین آسانسور

کابین آسانسور دارای انواع مختلفی است.

به طوری که تمامی سلیقه مشتریان را انواع کابین در بر می گیرد.

کابین بستگی به نوع کاربری ، ابعاد ، سلیقه مشتریان ، منطقه مورد استفاده  و سایر موارد انتخاب می گردد.باید به این نکته توجه نمود انتخاب کابین مناسب می تواند آسانسور را هم از لحاظ ایمنی و هم از لحاظ تزیینی بهینه نماید.کابین شامل انواع زیر

1.کابین  تمام استیل

2.کابین نیمه استیل

3.کابین ام دی اف

4.کابین فرمیکا

5.کابین پاناروما

[av_masonry_gallery ids=’25093,25094,25095,25096′ caption_elements=’title excerpt’ caption_styling=” caption_display=’always’ size=’flex’ orientation=” gap=’large’ columns=’flexible’ av-medium-columns=” av-small-columns=” av-mini-columns=” items=’24’ paginate=’none’ color=” custom_bg=” overlay_fx=’active’ animation=’active’ container_links=’active’ id=” custom_class=” av_uid=’av-775xm’]

کارخانه ساخت کابین آسانسور

قیمت کابین استیل خشدار دودی

تاریخ بروز رسانی 1402/03/17

ردیف نوع کابین تزیینات ظرفیت قیمت
1 استیل خشدار دودی پیام در واتساپ 1 تا 4 نفره 34.900.000
2 استیل خشدار دودی پیام در واتساپ 4 تا 6 نفره 36.500.000
3 استیل خشدار دودی پیام در واتساپ 6 تا 8 نفره 39.900.000
لازم به ذکر است کابین های مجموعه رایا آسانسور به همراه پاراشوت ، یوک و کفشک در اختیار مشتریان قرار می گیرد.
ارتباط با ما از طریق واتساپ 09194532393

قیمت کابین آسانسور استیل خشدار طلایی

تاریخ بروز رسانی 1402/03/17

ردیف نوع کابین تزیینات ظرفیت قیمت
1 استیل خشدار طلایی پیام در واتساپ 1 تا 4 نفره 35.500.000
2 استیل خشدار طلایی پیام در واتساپ 4 تا 6 نفره 37.500.000
3 استیل خشدار طلایی پیام در واتساپ 6 تا 8 نفره 40.500.000

قیمت کابین استیل دودی طلایی

تاریخ بروز رسانی 1402/03/17

ردیف نوع کابین تزیینات ظرفیت قیمت
1 استیل دودی طلایی پیام در واتساپ 1 تا 4 نفره 36.500.000
2 استیل دودی طلایی پیام در واتساپ 4 تا 6 نفره 38.500.000
3 استیل دودی طلایی پیام در واتساپ 6 تا 8 نفره 42.600.000

جدید ترین کابین آسانسور

با مراجعه به لینک کابین آسانسور استیل طلایی  با مشخصات فنی این نوع کابین آسانسور و سایر اطلاعات در خصوص این قطعه از آسانسور آشنا شوید.

قیمت کابین استیل طرحدار نقره ای میرور

تاریخ بروز رسانی 1402/03/17

ردیف نوع کابین تزیینات ظرفیت قیمت
1 استیل طرحدار نقره ای پیام در واتساپ 1 تا 4 نفره 34.500.000
2 استیل طرحدار نقره ای پیام در واتساپ 4 تا 6 نفره 36.000.000
3 استیل طرحدار نقره ای پیام در واتساپ 6 تا 8 نفره 39.000.000

قیمت کابین استیل طلایی طرحدار

تاریخ بروز رسانی 1402/03/17

ردیف نوع کابین تزیینات ظرفیت قیمت
1 استیل طلایی طرحدار پیام در واتساپ 1 تا 4 نفره 37.000.000
2 استیل طلایی

طرحدار

پیام در واتساپ 4 تا 6 نفره 39.500.000
3 استیل طلایی

طرحدار

پیام در واتساپ 6 تا 8 نفره 43.500.000

قیمت مناسب کابین آسانسور

کابین آسانسور

کابین آسانسور تمام استیل

در کابین تمام استیل دیواره‌ها تمام نوار ها تمام ورق هایی که استفاده شده در کابینت از جنس استیل می باشد و تماماً با سقف و زوار ها برابر است که معمولا از کفپوش سنگ استفاده می شود .این نوع از کابین دارای طرح های مختلفی است برای مثال می توان به کابین  استیل خشدار ، دودی طلایی ، خشدار میرور ، تایل ، گندمی میرور ، گندمی طلایی و سایر موارد اشاره نمود.

کابین آسانسور

کابین آسانسور نیمه استیل

در کابینت دیواره ها و پوشش ها نیمی از استیل و نیم از ورق ام دی اف استفاده شده باشد به آن کابین، کابین نیمه استیل می گوید که ترکیبی بین  ام دی اف استیل در آن کار شده و زیبایی خاصی جلوه داده است.در بسیاری از پروژه های نصب و راه اندازی آسانسور این کابین مورد استفاده قرار می گیرد.

کاتالوگ کابین آسانسور

کابین آسانسور ام دی اف

در کابین که تمام آن فقط از ام دی اف برای پوشاندن دیواره‌ها استفاده شده از کابینت ام دی اف می گوید که معمولاً در ساختمان‌های مسکونی که با تعداد واحد کم و کم ترافیک هستند استفاده می شود.باید به این نکته توجه نمود با توجه به قیمت کمتر ام دی اف نسبت به استیل از این کابین در پروژه های انبوه سازی استفاده می گردد.

تاریخ بروز رسانی 1402/03/17

ردیف نوع کابین تزیینات  ظرفیت قیمت (تومان )
1 MDF استیل پیام در واتساپ 1 تا 4 نفره 29.900.000
2 MDF استیل پیام در واتساپ 4 تا 6 نفره 31.500.000
3 MDF استیل پیام در واتساپ 6 تا 8 نفره 34.500.000

شما می توانید از طریق واتساپ انواع طرح های کابین آسانسور را دریافت نمایید شماره واتساپ 09390767668

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به کابین ام دی اف استیل به لینک کابین آسانسور ام دی اف استیل مراجعه نمایید.

کابین آسانسور فرمیکا

در کابین فرمیکا به جای ام دی اف از فرم ها استفاده می شود.

که قیمت متناسب تر از  کابینت ام دی اف دارد.

از نظر ظاهری شباهت های زیادی با کابینت ام دی اف دارد.

کابین آسانسور

اهمیت بازسازی کابین

عمر بسیاری از آسانسورهای ساختمان ها طولانی است.

موضوع تعمیر ونگهداری آسانسورها که حتما باید در جهت حفظ امنیت انجام شود:

بسیار مهم وکلیدی است .

همچنین وضعیت داخل کابین های آسانسورها نیز نیاز به تعمیر و بازسازی دارد.

در اکثر موارد طراحی داخلی کابین ها بر اساس مدل های قدیمی هستند.

و با تغییرات روز سازگار نیستند.

برای این کار قبل از فکر به تعویض کل کابین به دلیل هزینه بالای آن ، می توان به تعمیر و بازسازی داخل کابین با استفاده از افراد متخصص در این زمینه استفاده کرد.

مجموعه رایا آسانسور در کنار خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور ، خدماتی چون آموزش تابلو فرمان آسانسور به پرسنل را در دستور کار قرار داده است.

قیمت کابین آسانسور

بهای تمام شده یک کابین با استفاده از آیتم های مختلف تعیین می گردد.

به طوری که جنس کابین ، نوع کابین ، اندازه و ابعاد ، ارتفاع ، ظرفیت و سایر موارد در تعیین بهای تمام شده یک کابین تاثیر گذار است .باید به این نکته توجه نمود هر چه ابعاد و اندازه کابین بزرگ تر باشدقیمت آن نیز بیشتر است.البته برخی واحدهای ساخت ، کابین 4 تا 6 نفره  را با یک رنج قیمت در نظر می گیرند.باید دانست کابین های استیل دارای قیمتی بالاتر نسبت به کابین ام دی اف و کابین فرمیکا هستند.چراکه ورق استیل نسبت به ام دی اف و فرم قیمت بالاتری دارد.البته کابین های استیل ظاهر زیباتری نسبت به ام دی اف و فرمیکا دارد.

کابین آسانسور

تزیینات کابین

تزيين آسانسور را می توان به شکل های مختلف از قبیل تعویض صفحه کلید طبقات، استیل کردن کابین، نوسازی کابین فرسوده، نصب پنل های استیل قابل استفاده در کابین و نصب انواع روکش در آسانسور انجام داد. موارد  دیگری که در بازسازی کابین  مورد استفاده قرار می‌گیرد ، بهره جستن از ام دی اف و فرمیکا است که در مقایسه با استیل قیمت مناسب تری دارد.

کفپوش در کابین

در خصوص کفپوش کابین می توان از انواع سنگ های مختلف با طرح گرانیتی و معرق در جهت بازسازی کف آسانسور استفاده کرد. در بسیاری از مواقع مثلا در ساختمانهای عمومی و هتل هابه دلیل پایین بودن قیمت از موکت‌های قابل شستشو به عنوان کف پوش در کابین  استفاده می‌شود. معمولا قبل از تعویض و نوسازی ، کف آسانسور نیاز به زیرسازی  دارد.

محتوای داخلی کابین

پوشش داخلی کابین آسانسور امروزه با استفاده از انواع ورقه های استیل، ام دی اف و فرمیکا انجام می‌شود. استفاده از ورق استیل ضد خش به دلیل مرغوبیت، کیفیت وکارایی بالاتر و استحکام و زیبایی نسبت به پوشش دیگر کابین  یعنی فرمیکا و ام دی اف قیمت بالاتری دارد. ومعمولا در اکثر ساختمان ها از ام دی اف استفاده می شود.

در بسیاری از مواقع پوشش داخلی کابین را ، می توان با استفاده از آینه کردن محیط کابین بهره جست .که باعث زیبایی کابین  می شود.مجموعه رایا علاوه بر فروش کابین ، خدمات آسانسور مانند سرویس و نگهداری آسانسور در تهران را پیگیری می نماید.

سقف کابین 

یکی دیگر از انواع کارهایی که در  بازسازی آسانسور و تزئینات آسانسور مورد استفاده قرار می گیرد تعویض و نوسازی سقف کابین است. معمولا سقف آسانسور با استفاده از ورقه استیل و یا آینه انجام می گیرد و در نهایت بصورت سقف کاذب اجرا می‌شود. نورپردازی های متنوع کابین آسانسور در پوشش سقف کاذب و با انواع لامپ های مورد استفاده در کابین مانند  فلورسنت و ال ای دی انجام می‌شود.

آینه مورد استفاده در کابین

انواع آینه کاری قدیمی کابین  با استفاده از آینه های مات و براق قدی و دستگیره دار و یا مدل های ساده و بدون دستگیره استیل تعوض می‌شوند. لازم است توجه کنید که در به کار بردن موارد مختلف در بازسازی کابین  ،به وزن کلی کابین از موارد مهم تلقی می شود و با توجه به قدرت موتور آسانسور این تغییرات بایستی در کابین اعمال شود.شما می توانید قیمت آسانسور 1398 را از مجموعه رایا استعلام نمایید.

موارد مهم در ساخت کابین

کابین را می توان  در ابعاد مختلف بسته به ظرفیت آسانسور ساخت .

در ساخت کابین کف، سقف و دیواره ها که موارد اصلی برای ساخت یک کابین محسوب می شوند، باید از موادی ساخته شوند که  مقاومت بالایی در برابر نیروهایی که هنگام کارکرد آسانسور ، به کابین وارد می شود را داشته باشد .به عنوان مثال  عملکرد ترمز ایمنی یا پاراشوت، لرزش ها و برخورد احتمالی به ضربه گیر ها مواردی از این قبیل است.

چاه آسانسور به عنوان موضویی مهم برای سازنده کابین

یکی از موضوعات مهم در زمان طراحی و بازسازی  آسانسور، چاه آسانسور می باشد، مواری چون مساحت ، شکل و ابعاد اتاق آسانسور ، که برای تولید کنندگان ، سازندگان و مالکین ساختمان مهم می باشد.برای یک سازنده اتاق در صنعت آسانسور بسیار مهم است. تعیین ابعاد کابین متناسب با طراحی چاه آسانسور و ظرفیت آن صورت می گیرد که این ابعاد به شکل معمول توسط شرکت های آسانسور با توجه به چهار چوب و مقررات و استاندارد تعیین می گردد.

مشخصات اصلی کابین

  • ارتفاع کابین  و درب کابین باید حداقل دو متر باشد.
  • کابین باید دارای  سیستم ایمنی مناسب باشد
  • روشنایی کابین از موارد مهم است.
  • دیوارها، سقف و بدنه و کفشک باید مقاوم و ضد حریق باشد.
  • جز درب ورودی کابین، دریچه اضطراری و محل تهویه هوا ، باقی باید کاملا پوشیده باشد.

شما می توانید قیمت پولی آسانسور را از مجموعه رایا استعلام نمایید.

بخش های مهم کابین

کابین از بخش های مختلفی تشکیل شده است.

که هر کدام از آن ها با هم مرتبط هستند.

باید به این نکته توجه نمود :

بخش های مهم کابین شامل دیواره ها ، کف و سقف آسانسور بایستی از لحاظ مکانیکی مستحکم باشد.

چرا که اسکلت یک کابین را تشکیل می دهند.

نکته ای که در مورد کابین آسانسور حائز اهمیت است:

مقاومت کابین در برابر نیرو های وارده در زمان حرکت کابین یا هنگام عمل کردن ترمز ایمنی و یا برخورد با‌ضربه گیرهای ته چاهک است.کابین افراد را جابه جه می کند و بایستی ایمن باشد.باید دانست اتاقک ، یوک کابین ، کفشک ها، دیواره های کف و سقف کابین  بایستی توان تحمل فشارهای وارده را داشته باشند.چرا که کابین دائما در حال حرکت بر روی ریل راهنمای آسانسور است.کابین بایستی کاملا بسته شود و تنها درب ها ، دریچه های اضطراری و منافذ تهویه هوا در ان باز باشد.

اشتراک گذاری