آسانسور شیشه ای خانگی

یکی از لوکس ترین و زیباترین مدل های آسانسور ، آسانسور شیشه ای است. این نوع از آسانسورها دارای فضایی بسیار زیبا و چشم نواز هستند. که به راحتی از داخل کابین ، فضای اطراف قابل مشاهده است. و به همین دلیل در بسیاری از موارد در فضای بیرونی ساختمان نصب می شوند. تا مسافران از نمای بیرون لذت ببرند. آسانسور شیشه ای خانگی نوعی از آسانسور شیشه ای است. که در ادامه این مقاله به بررسی این نوع از آسانسور می پردازیم . با ما همراه باشید.

آسانسور شیشه ای خانگی

یکی از پارامتر های مهم در انتخاب آسانسور ، زیبایی و جلوه ظاهری آن است. در هر ساختمان ، مسافران با آسانسور بین طبقات جابه جا می شوند. و شیک و لاکچری بودن آسانسور ، جلوه ای زیبا و جشم نواز به کل ساختمان می بخشد. آسانسور شیشه ای خانگی نوعی از آسانسور است. که معمولا برای ویلا ، ساختمان های دوبلکس ، تریپلکس و… مورد استفاده قرار می گیرد.

نام دیگر این آسانسور ، آسانسور پاناروما است. به طور کلی هدف از نصب و راه اندازی این نوع از آسانسور تردد بهتر سالمندان و افراد مسن بین طبقات است. سازه و معماری این نوع از آسانسور به گونه ای است. که چشم هر بیینده ای را به خود جذب می کند. ضمن این که در کنار جلوه ظاهری ، این مدل از آسانسور ها ، از امنیت بالایی نیز برخوردار هستند.

آسانسور لوکس روی نما

طراحی آسانسور شیشه ای خانگی

یکی مزایای مهم آسانسور شیشه ای خانگی این است که هیچ گونه محدودیتی برای طراحی آن وجود ندارد. و به راحتی می توان هر نوع طرح با هر سلیقه ای را در این مدل از آسانسورها پیاده نمود. سازه این نوع از آسانسورها طوری است که حداقل یک یا چند طرف آن از شیشه است. با بهره گیری از این نوع اسانسورها فضای بیرونی ، کاملا مشخص است. و همین امر جلوه بهتر این نوع از آسانسورها می گردد.

در واقع می توان گفت استفاده از این آسانسور روشی جدید و مدرن برای جابه جایی و تردد بین طبقات ساختمان است. بهره گیری از پنل های شیشه ای با شیشه های شفاف و دودی باعث زیبایی بیشتر محیط داخلی این نوع از آسانسور می شود. گفتنی است : اطراف سازه های شیشه ای فریم هایی از جنس استیل قرار می گیرد. تا ضمن زیبایی بیشتر ، ایمنی آسانسور نیز بیشتر گردد. دیزاین و دکوراسیون داخلی این مدل از آسانسور را می توان با هر سلیقه و طبیعی مطابقت داد. و از طرح های مختلف برای دکور کابین استفاده نمود.

آسانسورهای شیشه ای کششی

به طور کلی آسانسور شیشه ای کششی نوعی از آسانسور است. که در آن سیستم تعلیق نقشی اساسی و مهم را ایفا می کند. در این گونه از آسانسور ها از سیم بکسل استفاده می شود. به طوری که این وسیله از یک طرف به کابین و سوی دیگر به وزنه تعادل متصل می شود. زمانی که کابین سمت بالا حرکت می کند.

سیم بکسل به سمت پایین و زمانی که کابین سمت پایین حرکت می کند ، وزنه تعادل به سمت بالا در حال حرکت است. این نوع از آسانسور شیشه ای مناسب ساختمان های مرتفع ، هتل ها ، برج ها و… است. که به طور معمول برای زیبایی و جلوه بهتر آسانسور ، آن را در نمای بیرونی ساختمان مورد نصب قرار می دهند. در آسانسور شیشه ای خانگی از سیستم کششی معمولا استفاده نمی شود.

آسانسور هیدرولیک شیشه ای

نوعی مدرن و جدید از آسانسور با نام آسانسور هیدرولیک شیشه ای شناخته می شود. که در آن از وزنه تعادل استفاده نمی شود. و سیم بکسل هم زمانی مورد استفاده قرار می گیرد. که از آسانسور هیدرولیک جک از بغل استفاده گردد. در واقع زمانی که جک به طور مستقیم به کابین متصل است. نیازی به استفاده از سیم بکسل و وزنه تعادل نیست.

ظاهر و نمای این نوع از آسانسور بسیار جذاب و چشم نواز است. و چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند. در کنار همه مزایا ، این نوع از آسانسور معایبی نیز دارد. که مهم ترین آن این است که نمی توان از آن برای استفاده در ساختمان های مرتفع و برج ها بهره گرفت. به وطر کلی این مدل از آسانسور برای 2 تا 6 ایستگاه گزینه ای مناسب است. 

خرید آسانسور هیدرولیک مدرن

کابین در آسانسور پاناروما

یکی از مهم ترین ملزومات آسانسورهای پاناروما ، کابین است. نوع کابین مورد استفاده در این آسانسورها بسیار مهم است. و براساس سلیقه و طبع مشتریان انتخاب می شود. در این نوع از آسانسور کابین ها بسیار لاکچری ، مدرن و شیک هستند. و از قیمتی بالاتر از کابین های استیل و ام دی اف برخوردار هستند. ظاهر شیک و لوکس این مدل از کابین ها باعث می شود مشتریان خاص خود را داشته باشند. و در بسیاری از مجتمع های تجاری ، اداری و مسکونی از این کابین ها استفاده نمود.

گفتنی است : در آسانسور شیشه ای خانگی یکی از مهم ترین آیتم ها انتخاب نوع کابین است. که با توجه به تنوع بالای طرح و رنگ و مدل ، دست مشتریان در انتخاب کاملا باز است. و برای هر سلیقه کابین خاص خود وجود دارد. و می توان آن را در ابعاد و ظرفیت های مختلف طراحی نمود. 

برای کسب اطلاعات بیش تر به لینک کابین آسانسور شیشه ای مراجعه نمایید.

مدل های کابین آسانسور پاناروما

سلیقه و خواست مشتریان در انتخاب کابین آسانسور بسیار متفاوت است. هر گروه و عده ای برخی از کابین ها را به کابین های دیگر ترجیح می دهند. در این جا با مدل های کابین آسانسور پاناروما بیش تر آشنا می شویم.

کابین شیشه ای مربعی

همانطور که از نام این مدل از کابین ها پیدا است. به صورت مربعی طراحی می شوند. که به طور معمول یک یا چند طرف کابین با شیشه پوشیده می شود. و اطراف شیشه ها سازه استیل قرار می گیرد. تا مقاومت و استحکام کابین بیش تر شود. این مدل از کابین ها برای ویلا های دوبلکس ، تریپلکس و بسیاری از مجتمع های اداری ، تجاری و مسکونی گزینه ای مناسب به شمار می روند. و می توان از آن در آسانسور شیشه ای خانگی استفاده نمود.

کابین شیشه ای گرد

نمای ظاهری و شکل این نوع از کابین ها با کابین های مربعی متفاوت است. این نوع از کابین ها ، کابین های شیشه ای قوس دار هستندکه درواقع ظاهرشان گرد و یا نیم گردی دارند. به طور معمول جنس شیشه در این نوع از کابین ها ، از شیشه سکوریت و لمینت است. که خوشبختانه در سال های اخیر انواع مدل های آن در کشور طراحی می شود. و در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

بسیاری از سازندگان ساختمان از این مدل از کابین  ، در آسانسور ساختمان های خود استفاده می نمایند.

قیمت آسانسور  هیدرولیک پاناروما

یکی از موارد مهم در انتخاب نوع آسانسور ، بها و قیمت آن است. به طور کلی قیمت آسانسورهای پاناروما به مراتب بیشتر از قیمت آسانسورهای گیربکس دار است. قیمت این نوع از آسانسور ها براساس نوع جک و پاوریونیت ، متریال کابین ، ابعاد و ظرفیت ، کورس حرکتی و… تعیین می شود. با توجه به این که آسانسور شیشه ای خانگی برای ویلاها و ساختمان های کم ارتفاع استفاده می شود. قیمت آن نسبت به آسانسورهای شیشه ای مرتفع کمتر است.

جنس و متریال شیشه آسانسور پاناروما

در کابین های آسانسور شیشه ای که در حال حاضر در کشور طراحی می شوند. جنس شیشه ها عموما از شیشه سکوریت و یا شیشه لمینت است. گفتنی است : متریال کابین اسانسور بایستی مطابق با استاندارد ملی ۱-۶۳۰۳ باشد. بر طبق این استاندارد دیواره های کابین ، چاله و درب طبقات بایستی تحمل و عدم تغییر حالت در برابر نیروهای تنشی ۳۰۰ نیوتن به ۵ سانتیمتر مربع را داشته باشد. بنابراین مقاومت و استحکام شیشه از اهمیت بالایی برخوردار است. 

با مراجعه به لینک اورلود دیجیتال بیم سل سیم بکسلی با این محصول بیش تر آشنا شوید.

درب آسانسور شیشه ای

یکی دیگر از مهم ترین قسمت های آسانسورهای شیشه ای ، درب است. در این نوع از آسانسور درب هم از نوع شیشه طراحی می شود. و می‌تواند تک درب، دو درب و حتی بیشتر طراحی شود. به طور کلی این نوع از درب ها به صورت اتوماتیک طراحی می شوند. و می توان آن ها را با ابعاد 70 تا 130 سانتی متر طراحی نمود. و در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار داد. بهترین عرض برای درب آسانسور شیشه ای خانگی عرض و سایز 80 است.

1403/04/03

3ام تیر 1403

اشتراک گذاری